Co je Power Plate

Power Plate® je cvičící stroj, který využívá zdokonalenou formu vibrací.

Trojrozměrná vibrační technologie, na níž je založena funkce Power Plate®, je v současnosti nejnovější užívanou cvičební  technikou, která přináší nový rozměr do kondičního cvičení a zdravého životního stylu pro všechny věkové kategorie a tělesné schopnosti.

Power Plate® pracuje na bázi mimovolních tělesných reflexů, které jsou vyvolány speciální vibrací působící na vysoký počet svalových vláken, jež nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná.

Umožňuje tak snadný, bezpečný a vysoce efektivní trénink, kdy za pouhých 30 minut dosáhnete stejných výsledků jako při běžném cvičení trvajícím  1,5 až 2 hodiny.

 

Power Plate se v České republice objevil teprve nedávno, ale podobnou technologii popsal už profesor Biermann z NDR, který roku 1960 objevil takzvanou Advanced Vibration Technology, díky níž mohli ruští kosmonauti o deset let později setrvat ve vesmíru rekordních 420 dní, kdežto jejich věční soupeři z USA se museli vrátit na Zemi již po 120 dnech. 

V roce 1999 vyvinul slavný trenér holandského atletického týmu Guus Van Der Meer Power Plate jako účinnou součást tréninkových metod a následně v roce 2003 zavedlo NASA Power Plate pro své vesmírné programy.